Archívum

MTDK2020

MTDK2019

MTDK2018

MTDK2017

MTDK2016


XXI. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2020

Alkalmazott informatika 1 tagozat
Zsűri
dr. Antal Margit, Sapientia EMTE
dr. Vajda Tamás, Sapientia EMTE
dr. Póth Miklós, Szabadkai Műszaki Főiskola
dr. Tamás Levente, Kolozsvári Műszaki Egyetem
dr. Simó Attila, Temesvári Műszaki Egyetem

I. hely, OTKD jelőlés: Naghi Mirtill - Boglárka, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Dolgozat cím: Reprezentációs struktúrák evolúciója az észlelés és alkalmasság függvényében
Vezetőtanár: dr. Iclănzan David Andrei

II. hely, OTKD jelőlés: Csaholczi Szabolcs, Sapientia EMTE, Szoftverfejlesztés MsC, 2. év
Dolgozat cím: Agyi MRI felvételek automatikus feldolgozása és agytumor szegmentálása Python környezetben fejlesztett eljárással
Vezetőtanár: dr. Szilágyi László, dr. Kovács Levente Adalbert

III. hely, OTKD jelőlés: Asztalos-Balásy Dániel, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Dolgozat cím: Földrengés előrejelző modellek
Vezetőtanár: dr. Iclănzan David Andrei

Dícséret, OTKD jelőlés: Patka Zsolt-András, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Koronavírus terjedésének tanulmányozása szimulált robotrajokkal
Vezetőtanár: dr. Szántó Zoltán

Junior TDK-zó különdíj: Rigmányi Zsombor, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 1. év
Dolgozat cím: Tumor budding vizsgálata nagy felbontású képeken
Vezetőtanár: dr. Iclanzan Dávid

Alkalmazott informatika 2 tagozat
Zsűri
dr. Szilágyi László, Sapientia EMTE
dr. Szabó László, Sapientia EMTE
dr. Simon Csaba, BME
dr. Iclănzan David Andrei, Sapientia EMTE
dr. Pintér Robert, Szabadkai Műszaki Főiskola

I. hely, OTKD jelőlés: Fejér Norbert, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Egérdinamika alapú felhasználó azonosítás mély neurális hálók segítségével
Vezetőtanár: dr. Antal Margit

II. hely: Kis Szilvia-Krisztina, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Jelenlétkezelő alkalmazás
Vezetőtanár: dr. Szántó Zoltán

III. hely: Kiss-Miki Tamás, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Dolgozat cím: MI asszisztens, "on line" arcfelismerő alkalmazás
Vezetőtanár: dr. Dávid László, dr. Brassai Sándor Tihamér

Dícséret: Cosma Cristian-Sebastian, Kis Szilvia-Krisztina, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: SapiBusz
Vezetőtanár: dr. Vajda Tamás

Villamosmérnöki tagozat
Zsűri
dr. Kutasi Nimród, Sapientia EMTE
dr. Lefkovits László, Sapientia EMTE
dr. Gál János, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Fekete Albert Zsombor, Tetronic
Lamár Krisztián, Óbudai Egyetem

I. hely: Jávorszky Zoltán Kázmér, BME, Villamosmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Késleltetés érzékeny forgalom kezelését demostráló környezet fejlesztése
Vezetőtanár: dr. Simon Csaba

I. hely, OTKD jelőlés: Kovács Attila, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Intelligens Humanoid Robot
Vezetőtanár: dr. Brassai Sándor Tihamér

II. hely, OTKD jelőlés: Galaczi László-Alpár, Sapientia EMTE, Számítógépes irányító rendszerek MsC, 2. év
Dolgozat cím: Kálmán szűrő alkalmazása a méréstechnikában
Vezetőtanár: dr. Dávid László, dr. György Katalin

III. hely, OTKD jelőlés: Ungvári Kinga, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Okos otthon szellőztető berendezése
Vezetőtanár: dr. Kakucs András, dr. Jakab-Farkas László

Junior TDK-zó különdíj: Brezán Csaba, Temesvári Műszaki Egyetem, Elektronika, Távközlés és Információs Technológiak – Angol Tagozat, 1. év
Dolgozat cím: A Távközlés evolúciója

Gépészmérnöki tagozat
Zsűri
dr. dr. Forgó Zoltán, Sapientia EMTE
dr. Fekete Gusztáv, ELTE Savaria Intézet
dr. Jánosi Endre, ELTE Savaria Intézet
drd. Krausz Tamás, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Tolvaly-Roșca Ferencz, Sapientia EMTE

I. hely: Bátorfi János György, ELTE, Gépészmérnöki MsC, 2. év
Dolgozat cím: Lemez deformációjának vizsgálata hengerlés során
Vezetőtanár: dr. Sidor Jurij

II. hely, OTKD jelőlés: Fábián Hunor, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Műanyagok szakitószilárdságának mérésére alkalmas berendezés tervezése és kivitelezése
Vezetőtanár: dr. Gergely Attila-Levente

III. hely: Árgyó András Botond, Óbudai Egyetem, Nyomtatott média, 4. év
Dolgozat cím: Táskás hajtogatógép modell oktatási célra
Vezetőtanár: dr. Horváth Csaba

Dícséret: Karker László, ELTE, Gépészmérnöki, 3. év
Dolgozat cím: Termékkonfigurációs rendszer fejlesztése CAD/CAM szoftverhez    
Vezetőtanár: dr. Andó Mátyás

OTKD jelőlés: Kelemen Csongor, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 3. év
Dolgozat cím: Evolvens csiga gyártási pontosságának vizsgálata kinematikai modell segítségével
Vezetőtanár: dr. Máté Márton

Vegyészmérnöki, Építő- és építészmérnöki tagozat
Zsűri
dr. Péter Ferenc, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Szabadai Zoltán, Temesvári Orvosi Egyetem

dr. Nagy-György Tamás, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Gobesz-Ferdinánd Zsongor, Kolozsvári Műszaki Egyetem
dr. Fenyvesi Olivér, BME

I. hely, OTKD jelőlés: Nagy Örs, Bács Béla, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Szerkezet Építőmérnöki MsC, 1. év
Dolgozat cím: Hidegen Hengerelt C Idomacélokból Összetett Szelvények Gyenge Irányú Hajlítási Merevségének Valóságszerű Modellezése
Vezetőtanár: dr. Nagy Zsolt

I. hely: Kiss János, Szegedi Tudomány Egyetem, Vegyészmérnöki, 2. év
Dolgozat cím: Nemesfémmel és nemesfémhalogeniddel módosított szilícium-alapú bioaktív üveg minták előállítása és vizsgálata
Vezetőtanár: dr. Magyari Klára, Tóth Zsejke-Réka

II. hely: Debreczeni Diána, Szegedi Tudomány Egyetem, Környezetmérnöki, 2. év
Dolgozat cím: Ag3PO4 mikrokristályok előállítása, jellemzése és alkalmazhatósági spektrumának vizsgálata
Vezetőtanár: dr. Magyari Klára, dr. Kovács Gábor, Tóth Zsejke-Réka


XX. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2019

Alkalmazott informatika 1

Zsűri:
Dr. Tamás Levente, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Iclănzan Dávid, egyetemi docens, Sapientia EMTE,
Dr. Fekete Gusztáv, egyetemi docens, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet
Dr. Rácz Ervin, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

1. (OTDK) Kucsván Zsolt Levente, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 1. év
Irányító tanár(ok): dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Hat hónapos csecsemők agyi MRI felvételeinek atlasz alapú szegmentálása

2. (OTDK) Mészáros Adél, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Lefkovits László
Dolgozat címe: Kézfej vénák bejelölése félig automatikus szegmentálási módszerekkel

3. (OTDK) Borsos Bálint, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Orvosi képek diagnosztikai célú szegmentálása felügyelettel tanuló osztályozó algoritmusok segítségével

Dícséret: Nagy Eszter Jáhel, Osztián Pálma-Rozália, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év,
Cosma Cristian, Számítástechnika, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Kátai Zoltán, Tekse Csaba
Dolgozat címe: Algo - Rythmics: Tánctól a kódig

Különdíj: Kovács Attila, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 3. év
Az Alkalmazott informatika 1 tagozat zsűrijének javaslatára, a TDK-n bemutatott dolgozataiért.


Alkalmazott informatika 2

Zsűri:
Dr. Kovács Levente, egyetemi tanár, Óbudai Egyetem
Dr. Szilágyi László, egyetemi tanár, Sapientia EMTE
Dr. Papp Sándor, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Simon Csaba, egyetemi docens, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

1. (OTDK) Nagy Szabolcs, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Dávid László
Dolgozat címe: Mobilis robot parancsszavas vezérlése neuronhálós megvalósítással

2. (OTDK) Dénes-Fazakas Lehel, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Egérdinamika alapú behatolás-érzékelő rendszer

3. Benedek Andrea, Óbudai Egyetem, Könnyűipari mérnök, 4. év
Irányító tanár(ok): Prokai Piroska
Dolgozat címe: Arculatterv - Az ALA PRINT KFT. arculati terve

3. Incze Roland, Sapientia EMTE, Infokommunikációs hálózatok és rendszerek, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Domokos József
Dolgozat címe: Intelligens csatlakozó aljzat

Automatizálás és alkalmazott informatika

Zsűri:
Dr. Bakó László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Kutasi Dénes Nimród, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Pintér Robert, egyetemi adjunktus, Szabadkai Műszaki Főiskola
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Vekov Imre, tudományos kutató, kutatási és fejlesztési központ, NTT Data - Japán

1. (OTDK) Nagy Lehel, Tordai Lóránd, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Márton Lőrinc
Dolgozat címe: Mobilis robotszakaszok irányítása

2. (OTDK) Ugrai Márton, Zsigmond Andor-Attila, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Domokos József
Dolgozat címe: Autonóm vonalkövető és útvonaltervező mobilis robot tervezése és kivitelezése

3. Sata Bálint, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Automatika és alkalmazott informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Nagy Zoltán
Dolgozat címe: Rendszer identifikáció és szabályzás egy fordított ingán. Elmélet és gyakorlat összehasonlítása

Dícséret: Sándor Barnabás, Óbudai Egyetem, Biztonságtechnikai mérnök (MSc), 2. év
Irányító tanár(ok): Váczi Dániel, dr. Horváth Tamás, Őszi Arnold
Dolgozat címe: Vezeték nélküli hálózatok felderítése UAV segítségével

Villamosmérnöki

Zsűri:
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Lefkovits László, egyetemi docens, Sapientia Egyetem
Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Gál János, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Nagy Serbán Tünde, Gáll János, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 2. év
Irányító tanár(ok): dr. Bakó László
Dolgozat címe: Saját tervezésű, RISC processzor megvalósítása és tesztelése FPGA áramkörön

2. (OTDK) Zakariás Attila, László Tamás, Szabó Tamás, Krizbai Csaba, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 2. év
Irányító tanár(ok): dr. Papp Sándor
Dolgozat címe: Számítógép vezérelt hőgradiens rendszer tervezése és kivitelezése

3. Kis Bálint, Óbudai Egyetem, Villamosmérnök (BSc), 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Rácz Ervin, Hörömpöli Balázs
Dolgozat címe: Festékérzékenyített napelem cella villamos jelleggörbéinek kísérleti vizsgálata a mesterséges megvilágítás típusának és spektrumának függvényében

Különdíj:
Vajdovich Ádám, Óbudai Egyetem, Villamosmérnöki, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Sándor Tamás
Dolgozat címe: Lakóegységek és közintézmények tisztított víz felhasználást csökkentő többciklusú vízhasznosítási rendszer kifejlesztését megcélzó kutatás

Építőmérnöki, Építész és Vegyészmérnöki

Zsűri:
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz-Ferdinánd Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Fenyvesi Olivér, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Péntek Máté, doktorandusz, Technical University of Munich
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Nagy Örs, Deac Norbert-Örs, Vécsi Tímea, Bács Béla, Botorok Beáta
Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. és 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Buru Ştefan Marius
Dolgozat címe: Több pontban terhelt tésztahidak tervezése

2. (OTDK) Nagy Örs, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. év
Bács Béla, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. év
Lokodi Mária, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Műépítészet és városrendezés, 4. év
Gedő Zsolt, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Műépítészet és városrendezés, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Prodan Ovidiu, dr. Moldovan Paul Mihai
Dolgozat címe: Földrengésbiztos balsafatorony optimizálása és viselkedésének előrejelzése

3. Dusnoki Daniella, Szegedi Tudományegyetem, Kémia, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Hernádi Klára, drd. Fodor Szilvia, dr. Pap Zsolt
Dolgozat címe: Fotokatalitikus aktivitás vizsgálata réz(I)oxid-nemesfém kompozit rendszerekben

Poszter tagozat

Zsűri:
Fehér Áron, Sapientia EMTE
Ferenc Katalin, Accenture Industrial Software Solutions
Kapás Zoltán, Accenture Industrial Software Solutions

1. AHMED Anood, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet, Mechanical engineering
Irányító tanár(ok): dr. Jánosi Endre, dr. Fekete Gusztáv
Dolgozat címe: Numerical modeling of wear in the knee joint (A kopás numerikus modellezése a térdízületben)

2. Székely Áron, Elektromaros Technológiai Líceum, Automatizálás
Irányító tanár(ok): Pethő László
Dolgozat címe: Távirányítású játékautó - WiFi

3. Marton Tamás-Loránd,  Elektromaros Technológiai Líceum, Automatizálás
Irányító tanár(ok): drd. Madarász Róbert Rossi  
Dolgozat címe: Környezetfeltérképező és ábrázoló rendszer tanulmányozása és kivitelezése

3. SHEN Siqin, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet, Mechanical engineering
Irányító tanár(ok): dr. Jánosi Endre, dr. Fekete Gusztáv
Dolgozat címe: Effect of bionic high-heeled shoes on biomechanics of lower limbs (Bionikus, magas sarkú cipők hatása az alsó végtag biomechanikájára)

Megtekinthetők a rendezvényen készült fotók link1, illetve a térkepen a résztvevők származás és minőség szerinti eloszlása.


XIX. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2018

Alkalmazott informatika szakosztály I.

Zsűri:
Dr. Szilágyi László, egyetemi tanár, Sapientia EMTE
Dr. Sándor Tamás, egyetemi docens, Óbudai Egyetem
Dr. Tamás Levente, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Domokos József, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. Németh Koni, Czinder Vendel Bence, Óbudai Egyetem, Mérnök informatikus, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Molnár András, Dr. Stojcsics Dániel Zoltán
Dolgozat címe: Kiterjesztett valóság megvalósítása Microsoft Kinect segítségével

2. (OTDK) Nagy Izabella Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vajda Tamás
Dolgozat címe: Tornagyakorlatok elemzése Kinect segítségével

3. Barabás Levente István Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szántó Zoltán
Dolgozat címe: Szimulált robotkar vezérlése Kinect szenzorral

 

Alkalmazott informatika szakosztály II.

Zsűri:
Dr. Farkas Csaba, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Szántó Zoltán, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Sándor Tamás, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Szabó Zsófia, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Korai stádiumban levő agyi tumor felismerése multispektrális MRI felvételekben

2. (OTDK) Borsos Bálint Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Automatikus számítógépes eljárás a diabetikus retinopátia diagnosztizálására és előrehaladottsági állapotának felmérésére

3. Dankó Bence, Szvatkó Árpád, Óbudai Egyetem, Mérnökinformatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Molnár András, Csefalvi Annamária
Dolgozat címe: Daktil jelnyelv kézjeleinek feldolgozása kamera segítségével

 

Villamosmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Kutasi Dénes Nimród, egyetemi, adjunktus Sapientia EMTE
Dr. Gál János, egyetemi, adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Borbély Endre, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Kolumbán-Antal György, Lasak Valdko, Temesvári Műszaki Egyetem, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Bogdan Răzvan, Dr. Groza Bogdan
Dolgozat címe: Alacsony költségvetésű biztonságos légszennyezésmérő rendszer járműérzékelő hálózatok segítségével

2. Hajdu Balázs, Óbudai Egyetem, Ipari felügyeleti és kommunikációs rendszerek, 1. év
Irányító tanár(ok): Pálfi Judith
Dolgozat címe: Teljesítmény- és energiamonitoring digitális fogyasztásmérők optikai impulzuskimenete segítségével

3. (OTDK) Ferencz Katalin Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Domokos József
Dolgozat címe: NoSQL Apache Cassandra adatbázis klaszter alkalmazása IoT szenzoradatok és idősorozatok kezelésére

Építőmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Fenyvesi Olivér, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi docens, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz Ferdinánd Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Drd. Boros József, doktorandusz  

Helyezés:
1. OTDK Tófalvi Előd, Tóth Emőke, Trifan George, Tomoiagă Dan, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Gobesz Ferdinánd-Zsongor, Dr. Buru Ştefan Marius
Dolgozat címe: Tésztahidak építési folyamata

2. Bodolai Henrietta, Szücs Gábor Arnold, Pécsi Tudományegyetem, Építészmérnöki, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kósa Balázs, Dr. Molnár Tamás
Dolgozat címe: Török fürdőkultúra Magyarországon

3. Major Róbert, Juhász Hajnalka, Pécsi Tudományegyetem, Építészmérnök, 4. év, Tervező építészmérnöki MSc 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kósa Balázs, Dr. Molnár Tamás
Dolgozat címe: Az utcáinkban megbúvó török emlékek - Multikulturalizmus a pécsi belvárosban

 

Gépészmérnöki és Vegyészmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Fekete Gusztáv, egyetemi docens, Nyugat-magyarországi Egyetem
Dr. Kakucs András, egyetemi docens, Sapientia EMTE
Dr. Jánosi Endre, egyetemi docens Nyugat-magyarországi Egyetem
Dr. András Csaba Dezső, egyetemi tanársegéd, Sapientia EMTE
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Kurunczi Lajos, egyetemi docens, Temesvári Műszaki Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Mihály Norbert-Botond, Babeş-Bolyai Tudományegyetem Szerves anyagok kémiája és technológiája, kőolaj- és szénkémia, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Csavdári Alexandra Ana, Dr. Cristea Vasile Mircea
Dolgozat címe: Fitoremediációs dinamika modellezése mesterséges neurális hálózatok használatával

2. Petrut Henrietta, Szabó Róbert, Zsebe Ákos, Farkas Ábel, Zsebenyi Barbara, Dennis Deemter, Dobai Gábor, Babes-Bolyai Tudományegyetem, Vegyészmérnöki 3. év, Informatika 3. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Barabás Réka, Dr. Barabás László
Dolgozat címe: Hidroxiapatit előállításának pH- és hőmérséklet szabályozása valamint az adszorbciós/deszorbciós folyamatok monitorizálása az "IoT" alkalmazásával

1. (OTDK) Süket Hunor Sapientia EMTE, Mechatronika 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Bíró Domokos  
Piezoelektromos kvarc kristállyal történő tömegmérés folyadék közegben

2. Mátyás Álmos Sapientia EMTE,  Mechatronika 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Tolvaly Rosca Ferenc
Dolgozat címe: Pneumatikus jármű mikrokontrolerrel való vezérlése

3. Krausz Tamás Temesvári Műszaki Egyetem, Orvos-mérnöki Magiszter, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Liviu Marșavina
Dolgozat címe: Magnéziumötvözetből készült kormánykerék élettartamának felbecsülése numerikus szimuláció segítségével

Képek


 

XVIII. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2017


Villamosmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Borbély Endre, egyetemi docens, Óbudai Egyetem
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Domokos József, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. (OTDK) Szász Tamás-Attila, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Papp Sándor,
Biológiai jelfeldolgozó és továbbító rendszer

2. Pap Levente, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Dávid László, Dr. Papp Sándor,
Dolgozat címe: Környezetszennyezés eloszlását mérő és becslő saját fejlesztésű berendezés

3. Maxim Róbert, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika 4. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Losonczi Lajos,
Dolgozat címe: RFID beléptetőrendszer wireless kliensként

Különdíj:
1. Hörömpöli Balázs, Óbudai Egyetem, Villamosmérnöki, 2. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Rácz Ervin,
Dolgozat címe: Napelem cellák fotoárama hullámhossz függésének elméleti modellezése

2. Bajtai Zsolt, Mosó Endre, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola, Mechatronika 1. év, Elektronika 3. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Póth Miklós, Dr. Pintér Róbert
Dolgozat címe: Házi riasztóberendezés tervezése arduino környezetben


Vegyészmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
András Csaba Dezső, tanársegéd, Sapientia EMTE

 
Helyezés:
1. (OTDK) Boga Biborka, Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Biokémia mérnöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Székely István
Dolgozat címe: A heterogén fotokatalízis alkalmazhatósági spektrumának szélesítése tio2/wo3 nanokompozit rendszerek segítségével – a modellszennyezők egy időben történő kimutatása és lebontása

2. (OTDK) Orbán Eszter, Babeș-Bolyai Tudományegyetem,Vegyészménöki, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Dr. Kovács Gábor
Dolgozat címe: TiO2/WO3 kompozit fotokatalizátorok hatékonyságának vizsgálata különböző festékmolekulák bontásával

3. (OTDK) Ravasz Alpár, Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Kőolaj- és szénkémia mérnöki, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Kedves Endre-Zsolt
Dolgozat címe: TiO2, WO3, BiVO4 ternáris kompozitrendszerek arányának optimalizálása és fotokatalitikus aktivitásának vizsgálata

Különdíj:
1. Szabó Anna, Szegedi Tudományegyetem, Vegyészménöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Hernádi Klára, Kecsenovity Egon,
Dolgozat címe: Szén nanocső erdők CVD növesztése alumínium szubsztráton

 
Automatizálás és Alkalmazott informatika szakosztály

Bírálók:
Dr. Póth Miklós, egyetemi tanár, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola
Dr. Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Márton Lőrinc, egyetemi docens, Sapientia EMTE
Dr. Gál János, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem

 
Helyezés:
1. (OTDK) Kocsis Norbert, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Márton László
Dolgozat címe: Nemstacionárius biológiai jelekre alkalmazható eljárások tanulmányozása és gyakorlati alkalmazása

2. Kardos Tamás, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kutasi Dénes Nimród
Dolgozat címe: Négytartályos rendszer hibrid modellezése és modell alapú irányítása

3. Mátei Tibor, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. György Katalin
Dolgozat címe: Analitikus és kísérleti úton történő matematikai modellek meghatározása és összehasonlítása

Különdíj:
1. Czakó Bence Géza, Óbudai Egyetem, Alkalmazott matematikus, 1. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kovács Levente, Dr. Sájevicsné Sápi Johanna,
Dolgozat címe: Daganatos betegségek kezelését elősegítő modell-alapú optimális szabályozási módszerek kidolgozása

 
Alkalmazott informatika szakosztály

Bírálók:
Dr. Pintér Róbert, főiskolai tanár, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola
Dr. Sándor Tamás, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Szántó Zoltán, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. (OTDK) Bandi András, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Online aláírás-felismerést végző webszolgáltatás

2. (OTDK) Bárdi Orsolya, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Folyamatos gesztusfelismerés gyorsulásérzékelővel

3. Kakucs Gergő, Bala Zsolt, László Tamás Levente, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vajda Tamás
Dolgozat címe: Parkinson-kóros betegek mozgásának követése és vizsgálata, inerciális szenzorokkal illetve kinect segítségéve

Különdíj:
1. Tóth Máté, Golarits István, Óbudai Egyetem, Mérnökinformatikus, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vámossy Zoltán
Dolgozat címe: Nyelőcső szövet szerkezeti elváltozásának detektálása képfeldolgozás segítségével
 

Építő- és Gépészmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Pásztor Judit, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Kakucs András, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

 
Helyezés:
1. (OTDK) Márton Loránd, Sapientia EMTE, Mechatronika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Máté Márton
Niles-féle köszörűgép köszörűkorong-szabályzó berendezésének korszerűsítése

2. (OTDK) Mátyás Álmos, Sapientia EMTE, Mechatronika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Tolvaly R. Ferenc
Dolgozat címe: Ciklois profilú bolygómű fogelületi terhelésének vizsgálata a fogprofil görbülete és a profilnyújtás függvényében

Különdíj:
1. Kiss Mónika, BME, Út-és vasútmérnöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Liegner Nándor
Dolgozat címe: Műanyagaljak megjelenése a vasútiparban

Képek
 


 


XVII. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2016

Alkalmazott informatika szakosztály

Helyezés:

1. (OTDK) Kapás Zoltán, Sapientia EMTE

2. Pap Péter, Sapientia EMTE

3. Sipos Teréz, Sapientia EMTE

 

Műszaki Tudományok szakosztály (gépészmérnöki, vegyészmérnöki, építő és építészmérnöki)

1. (OTDK) Kedves Endre-Zsolt, Babeș-Bolyai Tudományegyetem

2. (OTDK) Székely István, Babeș-Bolyai Tudományegyetem

3. Karda Szilárd, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Kántor Anna-Erzsébet, Laczkó-Benedek Brigitta, Sapientia EMTE

 

Beágyazott rendszerek szakosztály

1. (OTDK) Moni Róbert, Sapientia EMTE

2. Szelei Péter, Óbudai Egyetem

3. Fülöp Zoltán, Pap Péter, Varga Attila, Sapientia EMTE

 

Villamosmérnöki szakosztály

Helyezés:

1. (OTDK) Madarász Róbert Rossi, Sapientia EMTE

2. Farkas Richárd Tamás, Óbudai Egyetem

3. Pópity Péter László, Óbudai Egyetem

Dicséret: Ferencz Katalin, Simándi Noémi, Sapientia EMTE 

Képek