Archívum

MTDK2018

MTDK2017

MTDK2016

 


XIX. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2018

Alkalmazott informatika szakosztály I.

Zsűri:
Dr. Szilágyi László, egyetemi tanár, Sapientia EMTE
Dr. Sándor Tamás, egyetemi docens, Óbudai Egyetem
Dr. Tamás Levente, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Domokos József, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. Németh Koni, Czinder Vendel Bence, Óbudai Egyetem, Mérnök informatikus, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Molnár András, Dr. Stojcsics Dániel Zoltán
Dolgozat címe: Kiterjesztett valóság megvalósítása Microsoft Kinect segítségével

2. (OTDK) Nagy Izabella Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vajda Tamás
Dolgozat címe: Tornagyakorlatok elemzése Kinect segítségével

3. Barabás Levente István Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szántó Zoltán
Dolgozat címe: Szimulált robotkar vezérlése Kinect szenzorral

 

Alkalmazott informatika szakosztály II.

Zsűri:
Dr. Farkas Csaba, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Szántó Zoltán, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Sándor Tamás, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Szabó Zsófia, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Korai stádiumban levő agyi tumor felismerése multispektrális MRI felvételekben

2. (OTDK) Borsos Bálint Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Automatikus számítógépes eljárás a diabetikus retinopátia diagnosztizálására és előrehaladottsági állapotának felmérésére

3. Dankó Bence, Szvatkó Árpád, Óbudai Egyetem, Mérnökinformatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Molnár András, Csefalvi Annamária
Dolgozat címe: Daktil jelnyelv kézjeleinek feldolgozása kamera segítségével

 

Villamosmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Kutasi Dénes Nimród, egyetemi, adjunktus Sapientia EMTE
Dr. Gál János, egyetemi, adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Borbély Endre, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Kolumbán-Antal György, Lasak Valdko, Temesvári Műszaki Egyetem, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Bogdan Răzvan, Dr. Groza Bogdan
Dolgozat címe: Alacsony költségvetésű biztonságos légszennyezésmérő rendszer járműérzékelő hálózatok segítségével

2. Hajdu Balázs, Óbudai Egyetem, Ipari felügyeleti és kommunikációs rendszerek, 1. év
Irányító tanár(ok): Pálfi Judith
Dolgozat címe: Teljesítmény- és energiamonitoring digitális fogyasztásmérők optikai impulzuskimenete segítségével

3. (OTDK) Ferencz Katalin Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Domokos József
Dolgozat címe: NoSQL Apache Cassandra adatbázis klaszter alkalmazása IoT szenzoradatok és idősorozatok kezelésére

Építőmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Fenyvesi Olivér, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi docens, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz Ferdinánd Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Drd. Boros József, doktorandusz  

Helyezés:
1. OTDK Tófalvi Előd, Tóth Emőke, Trifan George, Tomoiagă Dan, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Gobesz Ferdinánd-Zsongor, Dr. Buru Ştefan Marius
Dolgozat címe: Tésztahidak építési folyamata

2. Bodolai Henrietta, Szücs Gábor Arnold, Pécsi Tudományegyetem, Építészmérnöki, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kósa Balázs, Dr. Molnár Tamás
Dolgozat címe: Török fürdőkultúra Magyarországon

3. Major Róbert, Juhász Hajnalka, Pécsi Tudományegyetem, Építészmérnök, 4. év, Tervező építészmérnöki MSc 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kósa Balázs, Dr. Molnár Tamás
Dolgozat címe: Az utcáinkban megbúvó török emlékek - Multikulturalizmus a pécsi belvárosban

 

Gépészmérnöki és Vegyészmérnöki szakosztály

Zsűri:
Dr. Fekete Gusztáv, egyetemi docens, Nyugat-magyarországi Egyetem
Dr. Kakucs András, egyetemi docens, Sapientia EMTE
Dr. Jánosi Endre, egyetemi docens Nyugat-magyarországi Egyetem
Dr. András Csaba Dezső, egyetemi tanársegéd, Sapientia EMTE
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Kurunczi Lajos, egyetemi docens, Temesvári Műszaki Egyetem

Helyezés:
1. (OTDK) Mihály Norbert-Botond, Babeş-Bolyai Tudományegyetem Szerves anyagok kémiája és technológiája, kőolaj- és szénkémia, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Csavdári Alexandra Ana, Dr. Cristea Vasile Mircea
Dolgozat címe: Fitoremediációs dinamika modellezése mesterséges neurális hálózatok használatával

2. Petrut Henrietta, Szabó Róbert, Zsebe Ákos, Farkas Ábel, Zsebenyi Barbara, Dennis Deemter, Dobai Gábor, Babes-Bolyai Tudományegyetem, Vegyészmérnöki 3. év, Informatika 3. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Barabás Réka, Dr. Barabás László
Dolgozat címe: Hidroxiapatit előállításának pH- és hőmérséklet szabályozása valamint az adszorbciós/deszorbciós folyamatok monitorizálása az "IoT" alkalmazásával

1. (OTDK) Süket Hunor Sapientia EMTE, Mechatronika 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Bíró Domokos  
Piezoelektromos kvarc kristállyal történő tömegmérés folyadék közegben

2. Mátyás Álmos Sapientia EMTE,  Mechatronika 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Tolvaly Rosca Ferenc
Dolgozat címe: Pneumatikus jármű mikrokontrolerrel való vezérlése

3. Krausz Tamás Temesvári Műszaki Egyetem, Orvos-mérnöki Magiszter, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Liviu Marșavina
Dolgozat címe: Magnéziumötvözetből készült kormánykerék élettartamának felbecsülése numerikus szimuláció segítségével

Képek


 

XVIII. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2017


Villamosmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Borbély Endre, egyetemi docens, Óbudai Egyetem
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Domokos József, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Lefkovits László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. (OTDK) Szász Tamás-Attila, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Papp Sándor,
Biológiai jelfeldolgozó és továbbító rendszer

2. Pap Levente, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Dávid László, Dr. Papp Sándor,
Dolgozat címe: Környezetszennyezés eloszlását mérő és becslő saját fejlesztésű berendezés

3. Maxim Róbert, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika 4. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Losonczi Lajos,
Dolgozat címe: RFID beléptetőrendszer wireless kliensként

Különdíj:
1. Hörömpöli Balázs, Óbudai Egyetem, Villamosmérnöki, 2. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Rácz Ervin,
Dolgozat címe: Napelem cellák fotoárama hullámhossz függésének elméleti modellezése

2. Bajtai Zsolt, Mosó Endre, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola, Mechatronika 1. év, Elektronika 3. év,
Irányító tanár(ok): Dr. Póth Miklós, Dr. Pintér Róbert
Dolgozat címe: Házi riasztóberendezés tervezése arduino környezetben


Vegyészmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
András Csaba Dezső, tanársegéd, Sapientia EMTE

 
Helyezés:
1. (OTDK) Boga Biborka, Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Biokémia mérnöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Székely István
Dolgozat címe: A heterogén fotokatalízis alkalmazhatósági spektrumának szélesítése tio2/wo3 nanokompozit rendszerek segítségével – a modellszennyezők egy időben történő kimutatása és lebontása

2. (OTDK) Orbán Eszter, Babeș-Bolyai Tudományegyetem,Vegyészménöki, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Dr. Kovács Gábor
Dolgozat címe: TiO2/WO3 kompozit fotokatalizátorok hatékonyságának vizsgálata különböző festékmolekulák bontásával

3. (OTDK) Ravasz Alpár, Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Kőolaj- és szénkémia mérnöki, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Pap Zsolt, Kedves Endre-Zsolt
Dolgozat címe: TiO2, WO3, BiVO4 ternáris kompozitrendszerek arányának optimalizálása és fotokatalitikus aktivitásának vizsgálata

Különdíj:
1. Szabó Anna, Szegedi Tudományegyetem, Vegyészménöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Hernádi Klára, Kecsenovity Egon,
Dolgozat címe: Szén nanocső erdők CVD növesztése alumínium szubsztráton

 
Automatizálás és Alkalmazott informatika szakosztály

Bírálók:
Dr. Póth Miklós, egyetemi tanár, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola
Dr. Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Márton Lőrinc, egyetemi docens, Sapientia EMTE
Dr. Gál János, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem

 
Helyezés:
1. (OTDK) Kocsis Norbert, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Márton László
Dolgozat címe: Nemstacionárius biológiai jelekre alkalmazható eljárások tanulmányozása és gyakorlati alkalmazása

2. Kardos Tamás, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kutasi Dénes Nimród
Dolgozat címe: Négytartályos rendszer hibrid modellezése és modell alapú irányítása

3. Mátei Tibor, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. György Katalin
Dolgozat címe: Analitikus és kísérleti úton történő matematikai modellek meghatározása és összehasonlítása

Különdíj:
1. Czakó Bence Géza, Óbudai Egyetem, Alkalmazott matematikus, 1. év
Irányító tanár(ok): Dr. Kovács Levente, Dr. Sájevicsné Sápi Johanna,
Dolgozat címe: Daganatos betegségek kezelését elősegítő modell-alapú optimális szabályozási módszerek kidolgozása

 
Alkalmazott informatika szakosztály

Bírálók:
Dr. Pintér Róbert, főiskolai tanár, Szabadkai Műszaki Szakfőiskola
Dr. Sándor Tamás, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Szántó Zoltán, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

Helyezés:
1. (OTDK) Bandi András, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Online aláírás-felismerést végző webszolgáltatás

2. (OTDK) Bárdi Orsolya, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Folyamatos gesztusfelismerés gyorsulásérzékelővel

3. Kakucs Gergő, Bala Zsolt, László Tamás Levente, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vajda Tamás
Dolgozat címe: Parkinson-kóros betegek mozgásának követése és vizsgálata, inerciális szenzorokkal illetve kinect segítségéve

Különdíj:
1. Tóth Máté, Golarits István, Óbudai Egyetem, Mérnökinformatikus, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Vámossy Zoltán
Dolgozat címe: Nyelőcső szövet szerkezeti elváltozásának detektálása képfeldolgozás segítségével
 

Építő- és Gépészmérnöki szakosztály

Bírálók:
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Pásztor Judit, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Kakucs András, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE

 
Helyezés:
1. (OTDK) Márton Loránd, Sapientia EMTE, Mechatronika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Máté Márton
Niles-féle köszörűgép köszörűkorong-szabályzó berendezésének korszerűsítése

2. (OTDK) Mátyás Álmos, Sapientia EMTE, Mechatronika, 4. év
Irányító tanár(ok): Dr. Tolvaly R. Ferenc
Dolgozat címe: Ciklois profilú bolygómű fogelületi terhelésének vizsgálata a fogprofil görbülete és a profilnyújtás függvényében

Különdíj:
1. Kiss Mónika, BME, Út-és vasútmérnöki, 2. év
Irányító tanár(ok): Dr. Liegner Nándor
Dolgozat címe: Műanyagaljak megjelenése a vasútiparban

Képek
 


 


XVII. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia, Temesvár, 2016

Alkalmazott informatika szakosztály

Helyezés:

1. (OTDK) Kapás Zoltán, Sapientia EMTE

2. Pap Péter, Sapientia EMTE

3. Sipos Teréz, Sapientia EMTE

 

Műszaki Tudományok szakosztály (gépészmérnöki, vegyészmérnöki, építő és építészmérnöki)

1. (OTDK) Kedves Endre-Zsolt, Babeș-Bolyai Tudományegyetem

2. (OTDK) Székely István, Babeș-Bolyai Tudományegyetem

3. Karda Szilárd, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Kántor Anna-Erzsébet, Laczkó-Benedek Brigitta, Sapientia EMTE

 

Beágyazott rendszerek szakosztály

1. (OTDK) Moni Róbert, Sapientia EMTE

2. Szelei Péter, Óbudai Egyetem

3. Fülöp Zoltán, Pap Péter, Varga Attila, Sapientia EMTE

 

Villamosmérnöki szakosztály

Helyezés:

1. (OTDK) Madarász Róbert Rossi, Sapientia EMTE

2. Farkas Richárd Tamás, Óbudai Egyetem

3. Pópity Péter László, Óbudai Egyetem

Képek