Szakosztályok

A XIX. Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia (MTDK 2018) szakosztályai:

Alkalmazott informatika 1 - C002

11:30 – ​Barabás Levente István
             Szimulált robotkar vezérlése Kinect szenzorral
11:50 – ​Czinder Vendel Bence, Német Koni
             Kiterjesztett valóság megvalósítása Microsoft Kinect segítségével
12:10 – ​Dóczi Roland
             Tervezése, implementálása, tesztelése és validálása egy szoftver architektúrának orvosi robotokra
12:30 - ​Szünet
12:40 – ​Kucsván Zsolt Levente
             Háromkamerás számítógépes látás
13:00 – ​Nagy Izabella
             Tornagyakorlatok elemzése Kinect segítségével

Villamosmérnöki - C104

11:30 – ​Ferencz Katalin
             NoSQL Apache Cassandra adatbázis klaszter alkalmazása IoT szenzoradatok és idősorozatok kezelésére
11:50 – ​Hajdu Balázs
             Teljesítmény- és energiamonitoring digitális fogyasztásmérők optikai impulzuskimenete segítségével
12:10 – ​Kolumbán-Antal György, Lasak Vladko
             Alacsony költségvetésű biztonságos légszennyezésmérő rendszer járműérzékelő hálózatok segítségével
12:30 – ​Szünet
12:40 - ​Pornói Márton
            Veszteséges jeltömörítés
13:00 – ​Tolnai Pál Tamás
            Monokristályos napelem cella vizsgálata monokromátorral
13:20 – ​Székely István Zsolt
            RF modulalapuló helymeghatározás FPGA segítségével

Építész- és Építőmérnöki - C120

11:30 – ​Bodolai Henrietta, Szűcs Gábor Arnold
            Török fürdőkultúra Magyarországon
11:50 – ​Hajdó Harmat
            Vasúti töltés alapanyagát képző talajminta permeabilitásának tanulmányozása
12:10 – ​Juhász Hajnalka, Major Róbert
            Az utcáinkban megbúvó török emlékek - Multikulturalizmus a pécsi belvárosban
12:30 – ​Szünet
12:40 - ​Tótfalvi Előd, Tóth Emőke, Trifan George, Tomoioagă Dan
            Tésztahidak építési folyamata
13:00 -​ Kis Ádám, Lokodi Mária, Ladó Zsolt, Székely Kálmán-Lóránd, Bács Béla
            Földrengésálló Balsafa-struktúra tervezése

Alkalmazott Informatika 2 - C002

15:00 – ​András Réka
            Szavazókörzetek újraosztása
15:20 – ​Borsos Bálint
            Automatikus számítógépes eljárás a diabetikus retinopátia diagnosztizálására és előrehaladottsági állapotának felmérésére
15:40 – ​Dankó Bence, Szvatkó Árpád
            Daktil jelnyelv kézjeleinek feldolgozása kamera segítségével
16:00 - ​Szünet
16:10 – ​Simándi Noémi
            3D emberi modell mozgatása inerciális szenzorok által szolgáltatott adatok feldolgozásával
16:30 – ​Szabó Zsófia
            Korai stádiumban levő agyi tumor felismerése multispektrális MRI felvételekben
16:50 – ​Káli András
            Lorawan technológia alkalmazásának biztonsági kérdései mérésadatgyűjtő rendszerekben

Gépész- és Vegyészmérnöki - C120

15:00 – ​Krausz Tamás
            Magnéziumötvözetből készült kormánykerék élettartamának felbecsülése numerikus szimuláció segítségével
15:20 – ​Márton Loránd
            A Niles-féle fogaskerék-köszörűgép korszerűsített profilozó készülékének gyémánthegy elfordító rendszere
15:40 – ​Mátyás Álmos
            Pneumatikus jármű mikrokontrolerrel való vezérlése
16:00 - ​Szünet
16:10 – ​Süket Hunor
            Piezoelektromos kvarc kristállyal történő tömegmérés folyadék közegben
16:30 – ​Dennis Deemter, Dobai Gábor, Farkas Ábel, Petrut Henrietta, Szabó Róbert, Zsebe Ákos, Zsebenyi Barbara
            Hidroxiapatit előállításának pH- és hőmérséklet szabályozása valamint az adszorbciós/deszorbciós folyamatok monitorizálása az "IoT" alkalmazásával
16:50 – ​Mihály Norbert Botond
            Fitoremediációs dinamika modellezése mesterséges neurális hálózatok használatával

Megjegyzés:

A beérkezett dolgozatok alapján indúlhatnak új szakosztályok is.