Hírek

Megtekinthetők a rendezvényen készült fotók link1 és link2, illetve a térkepen a résztvevők származás és minőség szerinti eloszlása.

EREDMÉNYEK


Alkalmazott informatika 1

Zsűri:
Dr. Tamás Levente, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Iclănzan Dávid, egyetemi docens, Sapientia EMTE,
Dr. Fekete Gusztáv, egyetemi docens, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet
Dr. Rácz Ervin, egyetemi docens, Óbudai Egyetem

1. (OTDK) Kucsván Zsolt Levente, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 1. év
Irányító tanár(ok): dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Hat hónapos csecsemők agyi MRI felvételeinek atlasz alapú szegmentálása

2. (OTDK) Mészáros Adél, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Lefkovits László
Dolgozat címe: Kézfej vénák bejelölése félig automatikus szegmentálási módszerekkel

3. (OTDK) Borsos Bálint, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Szilágyi László
Dolgozat címe: Orvosi képek diagnosztikai célú szegmentálása felügyelettel tanuló osztályozó algoritmusok segítségével

Dícséret: Nagy Eszter Jáhel, Osztián Pálma-Rozália, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év,
Cosma Cristian, Számítástechnika, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Kátai Zoltán, Tekse Csaba
Dolgozat címe: Algo - Rythmics: Tánctól a kódig

Különdíj: Kovács Attila, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 3. év
Az Alkalmazott informatika 1 tagozat zsűrijének javaslatára, a TDK-n bemutatott dolgozataiért.


Alkalmazott informatika 2

Zsűri:
Dr. Kovács Levente, egyetemi tanár, Óbudai Egyetem
Dr. Szilágyi László, egyetemi tanár, Sapientia EMTE
Dr. Papp Sándor, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Simon Csaba, egyetemi docens, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

1. (OTDK) Nagy Szabolcs, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Dávid László
Dolgozat címe: Mobilis robot parancsszavas vezérlése neuronhálós megvalósítással

2. (OTDK) Dénes-Fazakas Lehel, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Antal Margit
Dolgozat címe: Egérdinamika alapú behatolás-érzékelő rendszer

3. Benedek Andrea, Óbudai Egyetem, Könnyűipari mérnök, 4. év
Irányító tanár(ok): Prokai Piroska
Dolgozat címe: Arculatterv - Az ALA PRINT KFT. arculati terve

3. Incze Roland, Sapientia EMTE, Infokommunikációs hálózatok és rendszerek, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Domokos József
Dolgozat címe: Intelligens csatlakozó aljzat

Automatizálás és alkalmazott informatika

Zsűri:
Dr. Bakó László, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Kutasi Dénes Nimród, egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE
Dr. Pintér Robert, egyetemi adjunktus, Szabadkai Műszaki Főiskola
Dr. Simó Attila, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem
Vekov Imre, tudományos kutató, kutatási és fejlesztési központ, NTT Data - Japán

1. (OTDK) Nagy Lehel, Tordai Lóránd, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Márton Lőrinc
Dolgozat címe: Mobilis robotszakaszok irányítása

2. (OTDK) Ugrai Márton, Zsigmond Andor-Attila, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Domokos József
Dolgozat címe: Autonóm vonalkövető és útvonaltervező mobilis robot tervezése és kivitelezése

3. Sata Bálint, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Automatika és alkalmazott informatika, 3. év
Irányító tanár(ok): Nagy Zoltán
Dolgozat címe: Rendszer identifikáció és szabályzás egy fordított ingán. Elmélet és gyakorlat összehasonlítása

Dícséret: Sándor Barnabás, Óbudai Egyetem, Biztonságtechnikai mérnök (MSc), 2. év
Irányító tanár(ok): Váczi Dániel, dr. Horváth Tamás, Őszi Arnold
Dolgozat címe: Vezeték nélküli hálózatok felderítése UAV segítségével

Villamosmérnöki

Zsűri:
Dr. Delesega Gyula, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Lefkovits László, egyetemi docens, Sapientia Egyetem
Lamár Krisztián, egyetemi adjunktus, Óbudai Egyetem
Dr. Gál János, egyetemi adjunktus, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Nagy Serbán Tünde, Gáll János, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 2. év
Irányító tanár(ok): dr. Bakó László
Dolgozat címe: Saját tervezésű, RISC processzor megvalósítása és tesztelése FPGA áramkörön

2. (OTDK) Zakariás Attila, László Tamás, Szabó Tamás, Krizbai Csaba, Sapientia EMTE, Automatika és alkalmazott informatika, 2. év
Irányító tanár(ok): dr. Papp Sándor
Dolgozat címe: Számítógép vezérelt hőgradiens rendszer tervezése és kivitelezése

3. Kis Bálint, Óbudai Egyetem, Villamosmérnök (BSc), 3. év
Irányító tanár(ok): Dr. Rácz Ervin, Hörömpöli Balázs
Dolgozat címe: Festékérzékenyített napelem cella villamos jelleggörbéinek kísérleti vizsgálata a mesterséges megvilágítás típusának és spektrumának függvényében

Különdíj:
Vajdovich Ádám, Óbudai Egyetem, Villamosmérnöki, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Sándor Tamás
Dolgozat címe: Lakóegységek és közintézmények tisztított víz felhasználást csökkentő többciklusú vízhasznosítási rendszer kifejlesztését megcélzó kutatás

Építőmérnöki, Építész és Vegyészmérnöki

Zsűri:
Dr. Nagy-György Tamás, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem
Dr. Gobesz-Ferdinánd Zsongor, egyetemi docens, Kolozsvári Műszaki Egyetem
Dr. Fenyvesi Olivér, egyetemi adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Péntek Máté, doktorandusz, Technical University of Munich
Dr. Szabadai Zoltán, egyetemi tanár, Temesvári Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
Dr. Péter Ferenc, egyetemi tanár, Temesvári Műszaki Egyetem

1. (OTDK) Nagy Örs, Deac Norbert-Örs, Vécsi Tímea, Bács Béla, Botorok Beáta
Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. és 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Buru Ştefan Marius
Dolgozat címe: Több pontban terhelt tésztahidak tervezése

2. (OTDK) Nagy Örs, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. év
Bács Béla, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Általános építés, 4. év
Lokodi Mária, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Műépítészet és városrendezés, 4. év
Gedő Zsolt, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Műépítészet és városrendezés, 3. év
Irányító tanár(ok): dr. Prodan Ovidiu, dr. Moldovan Paul Mihai
Dolgozat címe: Földrengésbiztos balsafatorony optimizálása és viselkedésének előrejelzése

3. Dusnoki Daniella, Szegedi Tudományegyetem, Kémia, 4. év
Irányító tanár(ok): dr. Hernádi Klára, drd. Fodor Szilvia, dr. Pap Zsolt
Dolgozat címe: Fotokatalitikus aktivitás vizsgálata réz(I)oxid-nemesfém kompozit rendszerekben

Poszter tagozat

Zsűri:
Fehér Áron, Sapientia EMTE
Ferenc Katalin, Accenture Industrial Software Solutions
Kapás Zoltán, Accenture Industrial Software Solutions

1. AHMED Anood, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet, Mechanical engineering
Irányító tanár(ok): dr. Jánosi Endre, dr. Fekete Gusztáv
Dolgozat címe: Numerical modeling of wear in the knee joint (A kopás numerikus modellezése a térdízületben)

2. Székely Áron, Elektromaros Technológiai Líceum, Automatizálás
Irányító tanár(ok): Pethő László
Dolgozat címe: Távirányítású játékautó - WiFi

3. Marton Tamás-Loránd,  Elektromaros Technológiai Líceum, Automatizálás
Irányító tanár(ok): drd. Madarász Róbert Rossi  
Dolgozat címe: Környezetfeltérképező és ábrázoló rendszer tanulmányozása és kivitelezése

3. SHEN Siqin, ELTE, Informatikai Kar: Savaria Műszaki Intézet, Mechanical engineering
Irányító tanár(ok): dr. Jánosi Endre, dr. Fekete Gusztáv
Dolgozat címe: Effect of bionic high-heeled shoes on biomechanics of lower limbs (Bionikus, magas sarkú cipők hatása az alsó végtag biomechanikájára)

 

FELHÍVÁS

XX. Jubileumi Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia

Temesvár, 2019. május 2.-5.

 

A Temesvári Magyar Diákszervezet (TMD) és a Sapientia EMTE Marosvásárhelyi Karának Hallgatói Önkormányzata (msHÖK) ezúton meghirdeti a XX. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferenciát (MTDK 2019).
A konferencia célja, hogy ösztönözze a hallgatói tudományos diákköri tevékenységet és teret biztosítson a hallgatók pályamunkáinak ismertetésére.
A konferenciára várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik tanulmányaik folytatása mellett önképzési céllal tudományos tevékenységet folytatnak műszaki szakterületen, és annak eredményeit színvonalas dolgozatba foglalják (magyar vagy angol nyelven). A konferencián a pályamunkák bemutatása magyar nyelven történik. A benyújtandó dolgozatok tartalmi és formai követelményei megegyeznek az XXXV. OTDK adott szekcióinak elvárásaival.
A konferencia helyszíne a Temesvári Műszaki Egyetem.

Figyelem! A XX. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferenciáról magyarországi résztvevő nem delegálható az OTDK-ra.

A XX. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia (MTDK 2019) tervezett szakosztályai:

  1. Automatizálás és alkalmazott informatika
  2. Villamosmérnöki
  3. Gépészmérnöki
  4. Építész- és építőmérnöki
  5. Vegyészmérnöki
  6. Poszter-szesszió

A beérkezett dolgozatok témaköre alapján új szakosztályok is indulhatnak.

Az idei évben a középiskolai diákok és a felsőoktatásban tanuló I. éves diákok egy számukra kiírt poszter-szesszióra is jelentkezhetnek !!!

Fontos időpontok:

  • Jelentkezés és kivonat leadása: 2019. március 31.  2019. április 7.
  • Pályamunka feltöltése: 2019. április 7.  2019. április 14.
  • A konferencia időpontja: 2019. május 2.-5.

Az MTDK hivatalos Facebook oldala:

Az MTDK posztere elérhető itt.

Egyéb információk a tdk@tmd.ro email címen kérhetők.

A konferenciára minden pályázót, érdeklődőt szeretettel várunk!

Az MTDK szervező bizottsága