Hírek

EREDMÉNYEK

Alkalmazott informatika 1 tagozat
Zsűri
dr. Antal Margit, Sapientia EMTE
dr. Vajda Tamás, Sapientia EMTE
dr. Póth Miklós, Szabadkai Műszaki Főiskola
dr. Tamás Levente, Kolozsvári Műszaki Egyetem
dr. Simó Attila, Temesvári Műszaki Egyetem

I. hely, OTKD jelőlés: Naghi Mirtill - Boglárka, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Dolgozat cím: Reprezentációs struktúrák evolúciója az észlelés és alkalmasság függvényében
Vezetőtanár: dr. Iclănzan David Andrei

II. hely, OTKD jelőlés: Csaholczi Szabolcs, Sapientia EMTE, Szoftverfejlesztés MsC, 2. év
Dolgozat cím: Agyi MRI felvételek automatikus feldolgozása és agytumor szegmentálása Python környezetben fejlesztett eljárással
Vezetőtanár: dr. Szilágyi László, dr. Kovács Levente Adalbert

III. hely, OTKD jelőlés: Asztalos-Balásy Dániel, Sapientia EMTE, Informatika, 3. év
Dolgozat cím: Földrengés előrejelző modellek
Vezetőtanár: dr. Iclănzan David Andrei

Dícséret, OTKD jelőlés: Patka Zsolt-András, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Koronavírus terjedésének tanulmányozása szimulált robotrajokkal
Vezetőtanár: dr. Szántó Zoltán

Junior TDK-zó különdíj: Rigmányi Zsombor, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 1. év
Dolgozat cím: Tumor budding vizsgálata nagy felbontású képeken
Vezetőtanár: dr. Iclanzan Dávid


Alkalmazott informatika 2 tagozat
Zsűri
dr. Szilágyi László, Sapientia EMTE
dr. Szabó László, Sapientia EMTE
dr. Simon Csaba, BME
dr. Iclănzan David Andrei, Sapientia EMTE
dr. Pintér Robert, Szabadkai Műszaki Főiskola

I. hely, OTKD jelőlés: Fejér Norbert, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Egérdinamika alapú felhasználó azonosítás mély neurális hálók segítségével
Vezetőtanár: dr. Antal Margit

II. hely: Kis Szilvia-Krisztina, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Jelenlétkezelő alkalmazás
Vezetőtanár: dr. Szántó Zoltán

III. hely: Kiss-Miki Tamás, Sapientia EMTE, Automatizálás és alkalmazott informatika, 4. év
Dolgozat cím: MI asszisztens, "on line" arcfelismerő alkalmazás
Vezetőtanár: dr. Dávid László, dr. Brassai Sándor Tihamér

Dícséret: Cosma Cristian-Sebastian, Kis Szilvia-Krisztina, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: SapiBusz
Vezetőtanár: dr. Vajda Tamás

Villamosmérnöki tagozat
Zsűri
dr. Kutasi Nimród, Sapientia EMTE
dr. Lefkovits László, Sapientia EMTE
dr. Gál János, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Fekete Albert Zsombor, Tetronic
Lamár Krisztián, Óbudai Egyetem

I. hely: Jávorszky Zoltán Kázmér, BME, Villamosmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Késleltetés érzékeny forgalom kezelését demostráló környezet fejlesztése
Vezetőtanár: dr. Simon Csaba

I. hely, OTKD jelőlés: Kovács Attila, Sapientia EMTE, Számítástechnika, 4. év
Dolgozat cím: Intelligens Humanoid Robot
Vezetőtanár: dr. Brassai Sándor Tihamér

II. hely, OTKD jelőlés: Galaczi László-Alpár, Sapientia EMTE, Számítógépes irányító rendszerek MsC, 2. év
Dolgozat cím: Kálmán szűrő alkalmazása a méréstechnikában
Vezetőtanár: dr. Dávid László, dr. György Katalin

III. hely, OTKD jelőlés: Ungvári Kinga, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Okos otthon szellőztető berendezése
Vezetőtanár: dr. Kakucs András, dr. Jakab-Farkas László

Junior TDK-zó különdíj: Brezán Csaba, Temesvári Műszaki Egyetem, Elektronika, Távközlés és Információs Technológiak – Angol Tagozat, 1. év
Dolgozat cím: A Távközlés evolúciója

Gépészmérnöki tagozat
Zsűri
dr. dr. Forgó Zoltán, Sapientia EMTE
dr. Fekete Gusztáv, ELTE Savaria Intézet
dr. Jánosi Endre, ELTE Savaria Intézet
drd. Krausz Tamás, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Tolvaly-Roșca Ferencz, Sapientia EMTE


I. hely: Bátorfi János György, ELTE, Gépészmérnöki MsC, 2. év
Dolgozat cím: Lemez deformációjának vizsgálata hengerlés során
Vezetőtanár: dr. Sidor Jurij

II. hely, OTKD jelőlés: Fábián Hunor, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 4. év
Dolgozat cím: Műanyagok szakitószilárdságának mérésére alkalmas berendezés tervezése és kivitelezése
Vezetőtanár: dr. Gergely Attila-Levente

III. hely: Árgyó András Botond, Óbudai Egyetem, Nyomtatott média, 4. év
Dolgozat cím: Táskás hajtogatógép modell oktatási célra
Vezetőtanár: dr. Horváth Csaba

Dícséret: Karker László, ELTE, Gépészmérnöki, 3. év
Dolgozat cím: Termékkonfigurációs rendszer fejlesztése CAD/CAM szoftverhez    
Vezetőtanár: dr. Andó Mátyás

OTKD jelőlés: Kelemen Csongor, Sapientia EMTE, Gépészmérnöki, 3. év
Dolgozat cím: Evolvens csiga gyártási pontosságának vizsgálata kinematikai modell segítségével
Vezetőtanár: dr. Máté Márton

Vegyészmérnöki, Építő- és építészmérnöki tagozat
Zsűri
dr. Péter Ferenc, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Szabadai Zoltán, Temesvári Orvosi Egyetem

dr. Nagy-György Tamás, Temesvári Műszaki Egyetem
dr. Gobesz-Ferdinánd Zsongor, Kolozsvári Műszaki Egyetem
dr. Fenyvesi Olivér, BME


I. hely, OTKD jelőlés: Nagy Örs, Bács Béla, Kolozsvári Műszaki Egyetem, Szerkezet Építőmérnöki MsC, 1. év
Dolgozat cím: Hidegen Hengerelt C Idomacélokból Összetett Szelvények Gyenge Irányú Hajlítási Merevségének Valóságszerű Modellezése
Vezetőtanár: dr. Nagy Zsolt

I. hely: Kiss János, Szegedi Tudomány Egyetem, Vegyészmérnöki, 2. év
Dolgozat cím: Nemesfémmel és nemesfémhalogeniddel módosított szilícium-alapú bioaktív üveg minták előállítása és vizsgálata
Vezetőtanár: dr. Magyari Klára, Tóth Zsejke-Réka

II. hely: Debreczeni Diána, Szegedi Tudomány Egyetem, Környezetmérnöki, 2. év
Dolgozat cím: Ag3PO4 mikrokristályok előállítása, jellemzése és alkalmazhatósági spektrumának vizsgálata
Vezetőtanár: dr. Magyari Klára, dr. Kovács Gábor, Tóth Zsejke-Réka


 

FELHÍVÁS

XXI. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia

Online, 2020. július 04.

A Temesvári Magyar Diákszervezet (TMD) és a Sapientia EMTE Marosvásárhelyi Karának Hallgatói Önkormányzata (msHÖK) az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Tanács szakmai irányításával meghirdeti a XXI. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferenciát (MTDK 2020). A konferencia célja, hogy ösztönözze a hallgatói tudományos diákköri tevékenységet és teret biztosítson a hallgatók pályamunkáinak ismertetésére. A konferenciára várjuk azon hallgatók jelentkezését, akik tanulmányaik folytatása mellett önképzési céllal tudományos tevékenységet folytatnak műszaki szakterületen, és annak eredményeit színvonalas dolgozatba foglalják (magyar vagy angol nyelven). A konferencián a pályamunkák bemutatása magyar nyelven történik. A benyújtandó dolgozatok tartalmi és formai követelményei megegyeznek az XXXV. OTDK műszaki szekciójának elvárásaival. Tekintettel a romániai országos szintű járványügyi rendelkezésekre, melyeket a koronavírus terjedésének a megakadályozására hoztak az illetékes hatóságok, a konferenciát online keretek között szervezzük meg.


Figyelem! A XXI. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferenciáról magyarországi résztvevő nem delegálható az OTDK-ra.

A XXI. Erdélyi Műszaki Tudományos Diákköri Konferencia (MTDK 2020) tervezett szakosztályai:

  1. Automatizálás és alkalmazott informatika
  2. Villamosmérnöki
  3. Gépészmérnöki
  4. Építőmérnöki és Építész
  5. Vegyészmérnöki
  6. Könnyűipari mérnöki

Figyelem! A beérkezett dolgozatok témaköre alapján a tervezett szakosztályok módosulhatnak illetve új szakosztályok is indulhatnak.

Fontos időpontok:

  • Jelentkezés és kivonat leadása: 2020. június 15.
  • Pályamunka feltöltése:2020. június 15.
  • A konferencia időpontja: 2020. július 04.

Az MTDK hivatalos Facebook oldala:

Az MTDK posztere elérhető itt.

Egyéb információk a tdk@tmd.ro email címen kérhetők.

A konferenciára minden pályázót, érdeklődőt szeretettel várunk!

Az MTDK szervező bizottsága